wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Zgodnie z badaniami firmy Deloitte[i]  aż 93 proc. organizacji już używa lub planuje używać rozwiązań przetwarzania danych w chmurze. Podstawową korzyścią z inwestycji w uchmurowienie są oszczędności, np. na infrastrukturę, ale również bezpieczeństwo takich rozwiązań. Dodatkowo systemy w chmurze to większa wydajność, prostota ale również wsparcie dla innowacyjności organizacji.  

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom rozpoczęliśmy intensywne prace nad konteneryzacją VSoft Tax Reporting – naszej kompleksowej platformy wspierającej obsługę procesów sprawozdawczości podatkowej w zakresie podatków PIT, CIT, VAT, CRS, FATCA  oraz okołopodatkowej. Rozwiązanie skierowane jest do instytucji, które w swojej działalności potrzebują narzędzi do automatyzacji rozliczeń podatkowych, zarówno swoich, jak i swoich klientów.  

Celem tego procesu jest wdrożenie systemu w chmurze publicznej – Google Cloud, co umożliwi łatwe wykorzystanie narzędzia u naszych klientów, pozwoli na skrócenie czasu wdrażania platformy, jak również pozwoli na zwiększenie wydajności całego rozwiązania oraz wesprze jego niezawodność.  

Aby w pełni wykorzystać korzyści, jakie oferuje chmura Google, do konteneryzacji VSoft Tax Reporting wykorzystujemy sprawdzone narzędzie - Docker, zaś jako platformę uruchomieniową - Google Kubernetes Engine odpowiedzialne za zarządzanie, automatyzację i skalowanie aplikacji kontenerowych.  

[i] Outsourcing Survey 2018. Traditional outsourcing is dead. Long live disruptive outsourcing