wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Zgodnie z badaniami firmy Deloitte[i] aż 93 proc. organizacji już używa lub planuje używać rozwiązań przetwarzania danych w chmurze. Podstawową korzyścią z inwestycji w uchmurowienie są oszczędności, np. na infrastrukturę, ale również bezpieczeństwo takich rozwiązań. Dodatkowo systemy w chmurze to większa wydajność, prostota ale również wsparcie dla innowacyjności organizacji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom rozpoczęliśmy intensywne prace nad konteneryzacją VSoft Tax Reporting – naszej kompleksowej platformy wspierającej obsługę procesów sprawozdawczości podatkowej w zakresie podatków PIT, CIT, VAT, CRS, FATCA oraz okołopodatkowej. Rozwiązanie skierowane jest do instytucji, które w swojej działalności potrzebują narzędzi do automatyzacji rozliczeń podatkowych, zarówno swoich, jak i swoich klientów.

Celem tego procesu jest wdrożenie systemu w chmurze publicznej – Google Cloud, co umożliwi łatwe wykorzystanie narzędzia u naszych klientów, pozwoli na skrócenie czasu wdrażania platformy, jak również pozwoli na zwiększenie wydajności całego rozwiązania oraz wesprze jego niezawodność.

Aby w pełni wykorzystać korzyści, jakie oferuje chmura Google, do konteneryzacji VSoft Tax Reporting wykorzystujemy sprawdzone narzędzie - Docker, zaś jako platformę uruchomieniową - Google Kubernetes Engine odpowiedzialne za zarządzanie, automatyzację i skalowanie aplikacji kontenerowych.

[i] Outsourcing Survey 2018. Traditional outsourcing is dead. Long live disruptive outsourcingVSoft Tax Reporting to narzędzie zaprojektowane do kompleksowej obsługi wszystkich rodzajów zeznań podatkowych, które instytucje finansowe oraz wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa zobligowane są wysyłać do Ministerstwa Finansów.