II Financial Business Meeting

#HOTCHALLENGES DLA RYNKU POŻYCZKOWEGO - CO TO ZA WEBINAR


„#HotChallenges dla rynku pożyczkowego. On-line, VAS-y i…” to webinar w gronie osób związanych z rynkiem pożyczkowym. Wyjątkowo dynamiczna sytuacja ostatnich miesięcy pokazała jak różnie radzimy sobie w nowych realiach.

Celem spotkania jest wymiana myśli i doświadczeń związanych z przyszłością rynku pożyczkowego. Dyskusja na temat wzmocnienia pozycji, a dla niektórych firm przejścia do kanału on-line w udzielaniu pożyczek.

Jakie zmiany warto wprowadzić, aby móc dostosować model biznesowy do nowej rzeczywistości? Będziemy dyskutować także o dodatkowych usługach (VAS) jakie firmy mogą zaproponować swoim klientom oraz zastanawiać się czy warto. W trakcie spotkania pokażemy przykłady konkretnego rozwiązania, które może pomóc firmom pożyczkowym w sprawnym prowadzeniu działalności w sieci.

Webinarium organizowane jest przez firmę VSoft we współpracy z Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych i odbywa się w ramach cyklu VSoft Financial Business Meeting. To format pozwalający spotkać się praktykom i porozmawiać na aktualne tematy związane z otoczeniem biznesowym instytucji finansowych.

AGENDA:


11:00 - 13:00
17 czerwca (środa) 2020 r.

  1. Sytuacja na rynku budzi niemałe emocje, jakie strategie przyjęły firmy pożyczkowe na te „dziwne” czasy? Zamknięcie, przeczekanie, a może inwestycje w rozwój? Czy jest coś pozytywnego co „dała” nam pandemia?
  2. On-linowy proces idealny – czyli naprawdę jaki?
  3. VAS-y – czy przyciągną klienta i wygenerują dodatkowy zysk, jak hot-dogi na stacji benzynowej?
    Czy rzeczywiście klienci potrzebują VAS-ów?

ROZMAWIAĆ BĘDĄ:


Jarosław Ryba

Prezes Zarządu PZIP

Prezes Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, organizacji pracodawców sektora digital consumer credit i wiceprezes European Fintech Forum. Od 2007 r. nieprzerwanie związany z portalem Bankier.pl, w latach 2010 - 2013 jako redaktor prowadzący i analityk rynków kapitałowych. Wydawca Magazynu "Promeritum". Fundator i Członek Rady Fundacji Krakowskie Przedmieście. Prowadzi szkolenia i działalność doradczą w Investbankier Consulting. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Współautor podręcznika dla studentów "Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie" wyd. PWN. Autor kilkuset artykułów o tematyce gospodarczo-finansowej i wielu badań oraz raportów o produktach finansowych i zachowaniu konsumentów.
Anna Kowalewska

Prezes Zarządu Aventus Group Sp. z o.o.

Prezes Zarządu Aventus Group Sp. z o.o. – spółki będącej właścicielem serwisów pożyczkowych SMARTpożyczka.pl i PożyczkaPlus.pl, udzielających pożyczek krótkoterminowych w kanale on-line. Specjalistka z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym, od 7 lat zawodowo związana z branżą FinTech. Posiada rozległą wiedzę dotyczącą działalności instytucji pożyczkowych i doświadczenie w zarządzaniu – wcześniej dyrektor prężnie rozwijającej się firmy windykacyjnej. Absolwentka studiów menadżerskich na SGH, pasjonatka podejścia Lean Management.

Agnieszka Lewińska-Olczak

Prokurent Fingo Capital S.A.

Prokurent w spółce Fingo Capital S.A., która jest właścicielem portali KwikMoney.pl oraz Taratatu.pl zajmujących się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych w kanale online. Prawnik z 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania wierzytelnościami z sektora B2B i B2C. Manager odpowiedzialny za działy operacyjne zajmujące się obsługą wierzytelności sekurytyzowanych. Od trzech lat związana z sektorem pożyczkowym, specjalizuje się w budowaniu nowych struktur organizacyjnych i doskonaleniu już istniejących.
Jakub Rabong

Analityk VSoft

Analityk biznesowy w VSoft, odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań systemowych w zakresie udzielania i obsługi procesów kredytowych i pożyczkowych oraz powiązanych z nimi produktów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu i zarządzaniu procesami zdobywane w instytucjach bankowych i ubezpieczeniowych. Twórca aplikacji optymalizujących zarządzanie procesami w bankach. Ekspert w zakresie modelowania procesów i zarządzania nimi w organizacjach nastawionych na cel.