Vincit Search

„Szybkie dotarcie do wiedzy kluczowej dla pracownika”


Vincit Search to rozwiązanie pozwalające na dynamiczne tworzenie dowolnych widoków danych bez  konieczności dodatkowej pracy działu IT. Narzędzie wspomaga zarządzanie wiedzą i błyskawicznie, z jednego punktu dostępowego, dociera do ważnych danych oraz powiązań między nimi. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań wyszukujących informacje, Vincit operuje na grafowej bazie wiedzy, czerpiąc korzyści, jakie oferuje technologia semantyczna – wielowymiarowe powiązanie i brak wrażliwości na zmiany struktury danych. Vincit opiera się na światowych standardach opisywania wiedzy – RDF, OWL –  i obejmuje proces definiowania wiedzy w organizacji.
Wyszukiwarka semantyczna pozwalająca na dynamiczne tworzenie dowolnych zestawień danych


Obszary zastosowań


Duże przedsiębiorstwa

Sprawdzi się w firmach stawiających na efektywne środowisko pracy, w którym ważne jest pozyskiwanie wiedzy bez niepotrzebnego błądzenia oraz sprawna wymiana informacji pomiędzy pracownikami i działami.

Specjalistyczne bazy wiedzy

Rozwiązanie do sprawnego tworzenia indywidualnych zestawów danych na specjalistycznych bazach, które posiadają miliony powiązanych ze sobą danych, np. bazy medyczne, bioinformatyczne, instytucje publiczne, biblioteki itd.

WEB 3.0

Vincit oparty jest o standardy Web 3.0 i Linked Data, tj. język OWL i RDF, dlatego pozwala na swobodne przeszukiwanie danych w sieciach semantycznych, np. w bazie wiedzy DBpedia (grafowa baza danych pochodzących z Wikipedii).

Co zyskasz dzięki Vincit Search

samodzielność pracowników w wydobywaniu danych

Użytkownik samodzielnie określa zarówno rodzaj wyświetlanych informacji, jak również pożądane przez niego sposoby ich filtrowania (w innych rozwiązaniach sztywno określone przez twórców).

1

wszechstronną dostępność do danych i odkrywania wiedzy

Dostęp z jednego miejsca do danych rozproszonych w wielu repozytoriach przedsiębiorstwa w połączeniu z możliwością samodzielnego określenia informacji pojawiających się w widoku, daje praktycznie nieograniczone możliwości poszukiwania nieoczywistych powiązań.

2

decyzje podejmowane na podstawie kompletnych danych

Vincit przejmuje kontrolę nad strukturą wiedzy i informacji w firmie i pozwala na sprawne i precyzyjne znajdowanie informacji. Na każdym etapie pracy użytkownik ma dostęp do całej wiedzy i wszystkich możliwych opcji przeszukiwania.

3


Zapraszamy na stronę www.vincitsearch.com, gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat rozwiązania.

Vincit Search powstał w ramach prac badawczo-rozwojowych  podczas realizacji projektu pt. „Opracowanie innowacyjnej platformy narzędziowo-utrzymaniowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
DOTACJE NA INNOWACJE

W przypadku dodatkowych pytań

napisz do nas na podany adres mailowy