wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Jeszcze nigdy, to w jakiej branży działa firma starająca się kredyt, nie miało tak dużego znaczenia w procesie udzielania kredytu.

Współpracując aktywnie z naszymi klientami widzimy wpływ pandemii również w obszarze oceny ryzyka kredytowego.

Wykorzystywane dotychczas sposoby i modele oceny ryzyka okazały się niewystarczające i wymagają rewizji, aktualizacji. Zaistniała sytuacja wpłynęła również bezpośrednio na spadek poziomu automatyzacji procesów oceny z uwagi na potrzebę uwzględnienia nowych istotnych czynników. Ważną kwestią stała się np. szczegółowa ocena branży w której działa dany podmiot.

Realizujemy obecnie kilka projektów związanych z aktualizacją modeli oceny ryzyka kredytowego w naszych systemach scoringowych oraz ratingowych. Dzięki vsoftowym narzędziom aktywnie wspieramy klientów w powrocie do oczekiwanej automatyzacji procesów oceny w re-kalibracji modeli oceny ryzyka kredytowego z uwzględnieniem nowych czynników.Rozwiązania do oceny ryzyka kredytowego i podejście do modelowania algorytmów decyzyjnych
Pełna informacja o rozwiązaniach oceny ryzyka kredytowego, podejściu do modelowania algorytmów decyzyjnych, ale też o tym jak nasze systemy obsługują pełen proces kredytowy dostępna jest na naszej stronie i u Justyny Jastrząb.