wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Pierwszy kwartał roku to bardzo trudny czas dla wszystkich pracowników departamentów podatkowych zaangażowanych w procesy rozliczeń rocznych. 2020 rok jest pod tym względem wyjątkowo ciężki – obecna sytuacja zmusza do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dlatego, szczególnie teraz widać jak ważne jest dobre i stabilne narzędzie informatyczne, które przez ten okres pozwala przejść w miarę sprawnie, optymalnie i bezproblemowo. Tak, aby wszystkie procesy podatkowe zakończyć zgodnie z ustawowymi terminami, a klienci byli zadowoleni z jakości obsługi. Wyjątkowo istotne stało się również to, aby rozwiązanie było dostępne z każdego miejsca, aby pracując z domu, mieć możliwość wykonania wszystkich zaplanowanych prac.

Rok 2020 to debiut, w najcięższym boju, nowego centralnego systemu podatkowego Banku PKO BP – RPP2 optymalizującego procesy podatkowe Banku w zakresie podatku PIT, CIT, podatków lokalnych (podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych), naliczania rent i emerytur zagranicznych, wymiany informacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Narodowym Funduszem Zdrowia. Dziś już wiemy, że był to debiut spektakularny i w pełni udany. Dzięki naszemu rozwiązaniu VSoft Tax Reporting udało się przejść przez ten okres bez żadnych problemów, rozliczając dziesiątki tysięcy klientów Banku szybko i poprawnie, a dzięki nowoczesnemu, ergonomicznemu podejściu podczas jego projektowania oraz postawieniu dużej wagi na wydajność operacji masowych, ilość koniecznych operacji została zredukowana do niezbędnego minimum.

O komentarz poprosiliśmy Dyrektora Biura Rozliczeń Operacji  w PKO Banku Polskim - Sławomira Wieteskę:

Nowy System RPP2, z gorącej perspektywy tuż po pierwszym pełnym okresie rozliczeń rocznych, istotnie przyspieszył i ułatwił nam wszystkim pracę. Ma to niebagatelne znaczenie właśnie teraz, kiedy stabilność, szybkość realizacji operacji i możliwość ich wykonywania z domu jest tak niezmiernie ważna. PKO Bank Polski ma największą ilość klientów w Polsce i rokrocznie rozlicza dziesiątki tysięcy podatników, tworząc i wysyłając do Ministerstwa Finansów setki tysięcy deklaracji i informacji podatkowych. Od narzędzia informatycznego oczekujemy, aby było w pełni wydajne i niezawodne, a przy tym łatwe w obsłudze. Właśnie taki jest System RPP2. A przy tym nowoczesny i zaprojektowany z dbałością o UX,  co jest bardzo ważnym czynnikiem, dla nas jako banku będącego pionierem takich właśnie rozwiązań.Zobacz nasze rozwiązanie do sprawozdawczości podatkowej - VSoft Tax Reporting