wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Za nami pierwsze spotkanie międzybranżowe z cyklu Financial Business Meeting!

Głównym tematem przewodnim rozmów była odpowiedź na pytanie: „Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniami finansowymi w 2020 r. i dalej …?”. Eksperci i praktycy z branży wymieniali się licznymi przypadkami fraudów „bardzo z życia wziętymi”, które obecnie są procesowane w ich organizacjach. Opowiadali jak sobie z nimi radzą i jak najnowocześniejsze rozwiązania IT są w stanie sprostać ich wymaganiom. Dobrym przykładem było wdrożenie rozwiązania BIK PAF w Kasie Stefczyka, które wspólnymi siłami Kasa + BIK + VSoft, zostało z sukcesem wdrożone i działa :).

W naszych rozmowach skupialiśmy się nie tylko na tym co teraz, ale również przenosiliśmy się na płaszczyznę - co za 5 lat i jak rynek będzie przygotowany na walkę z szybko zmieniającym się know-how przestępców. Jak już teraz zaplanować działania i to na wspólnej płaszczyźnie międzysektorowej aby się przed nimi bronić. Ważnym aspektem był również obszar prewencji i zapobiegania wyłudzeniom i to zarówno w obszarach bankowych, instytucji pożyczkowych, ubezpieczeń jak i instytucji wspierających proces przeciwdziałania wyłudzeniom takich jak BIK oraz ERIF. Jak podkreślali uczestnicy, obszar edukacji i wsparcia klientów w przekazywaniu wiedzy o problemie, o sposobach zabezpieczania się, o możliwych skutkach oraz scenariuszach dalszych kroków, czyli „co zrobić w przypadku gdy…” będzie jednym z głównych obszarów, z którym instytucje muszą się zmierzyć.

Z naszego punktu widzenia, jako firmy technologicznej, cel stawiany przed spotkaniem: „Wymiana myśli, doświadczeń, praktyk w obszarze fraudów, wyłudzeń i bezpieczeństwa” został osiągnięty, a wiedza, kierunki rozwoju i kontakty zdobyte podczas spotkania – bezcenne :). Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym Financial Business Meeting, którego szczegóły już wkrótce.