wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
19 września spotkaliśmy się w ramach trzeciego już Śniadania Technologicznego. Inicjatywa, którą rozpoczęliśmy wspólnie z Polskim Związkiem Zarządzania Wierzytelnościami cieszy się coraz większym powodzeniem, gromadząc przedstawicieli reprezentujących m.in. firmy pożyczkowe, firmy windykacyjne, wywiadownie gospodarcze, biura informacji gospodarczej, banki, firmy technologiczne, firmy faktoringowe, kancelarie prawne, firmy zajmujące się nieruchomościami, czy inne przedsiębiorstwa posiadające w swojej strukturze działy windykacji.

Podobnie jak przy okazji poprzednich spotkań, mieliśmy przyjemność moderować dyskusję. Jednym z tematów, który wzięliśmy pod lupę, a który jednocześnie pochłonął większą cześć spotkania był „e-Sąd, czyli case studies automatyzacji procesu sądowego.” Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami związanymi z pełną automatyzacją procesu komunikacji z e-Sądem.

Temat wywołał zainteresowanie, szczególnie pod kątem legislacyjnym. Uczestnicy potwierdzili korzyści z wykorzystywania EPU jako alternatywnego w stosunku do postępowania tradycyjnego. Jednocześnie stwierdzono, że związane jest to z koniecznością reagowania na wprowadzane zmiany regulacyjne oraz monitorowaniem kwestii wydajnościowych komunikacji z e-Sądem. Quo vadis – e-Sądzie? Na to pytanie prawdopodobnie szybko nie znajdziemy odpowiedzi. W tym zakresie czekamy na decyzję Ministerstwa Sprawiedliwości w temacie cyfryzacji sądownictwa.

W agendzie spotkania nie mogło zabraknąć tematu związanego z wirtualnym konsultantem, czyli „Chatboty – trend czy przyszłość?” Wiedzą na ten temat podzieliła się z uczestnikami firma Alfavox, partner III Śniadania Technologicznego.

Na koniec spotkania poruszono temat komunikacji z Biurami Informacji Gospodarczej. Wszyscy uczestnicy potwierdzili, że na obecnym etapie wymiana informacji nie niesie już ze sobą wyzwań technologicznych. Współpraca z BIG-ami wynika więc wprost z przyjętej strategii biznesowej i windykacyjnej.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że Śniadanie Technologiczne gromadzi tylu doskonałych ekspertów i praktyków reprezentujących obszar zarządzania wierzytelnościami, którzy chcą dzielić się wiedzą i swoim doświadczeniem.

Do zobaczenia!Rozwiązania informatyczne przeznaczone do kompleksowej obsługi przeterminowanych należności
Dostarczamy rozwiązania informatyczne przeznaczone do kompleksowej obsługi przeterminowanych należności, zbudowane w oparciu o nasze kompetencje i doświadczenia z wielu wdrożeń w instytucjach finansowych i firmach windykacyjnych.