wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Wiele międzynarodowych i rodzimych organizacji przechodzi transformację w kontekście zarządzania projektami i procesami biznesowymi. Na rynku dostępnych jest wiele metodologii zarządzania projektami, a pierwszym krokiem jest wybranie tej właściwej dla nas – najlepiej takiej, która pozwoli na efektywne i bezbolesne przejście przez cały proces w zakładanym czasie i kosztach.

Oczekiwane rezultaty transformacji to przede wszystkim sprawniejsze zarządzanie organizacją, pracownikami, produktami i kosztami, a nadrzędne cele to:
  1. Zwiększenie konkurencyjności w jak najkrótszym czasie.
  2. Elastyczne dopasowanie rozwiązań i produktów do zmieniających się potrzeb odbiorców (wewnętrznych i/ lub zewnętrznych).
  3. Ograniczenie kosztów wdrażania kolejnych zmian.
Jak dokonać wyboru najlepszej metodologii, jeśli nasza organizacja działa w zróżnicowanym środowisku i jesteśmy zależni od wielu dostawców? Dodatkowo mamy szeroki wachlarz usług dla klientów i szukamy najlepszych rozwiązań, aby ich potrzeby były realizowane szybko i sprawnie?
Na powyższe nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale najlepiej zapoznać się z wieloma dostępnymi rozwiązaniami i świadomie dopasować je do naszej organizacji i jej potrzeb. Nie bójmy się jednak łączenia wielu sprawdzonych rozwiązań, wydobywania z nich najlepszych praktyk i przeszczepiania na nasz grunt.

Joanna Skawińska, analityk w VSoft

Polecamy zapoznać się z artykułem Marcina Sikorskiego na temat stosowania w praktyce podejścia Water Scrum Fall podczas realizacji projektów IT.
Link do artykułu: https://itwiz.pl/water-scrum-fall-inicjacja-agile-czy-dojrzalosc/