wróć do wszystkich aktualnościgo back to all news
Żyjemy w czasach, w których nowe technologie są głównym motorem napędowym gospodarki i odpowiadają za coraz powszechniejszy dostęp do informacji. W dobie społeczeństwa informacyjnego sukces osiąga ten, kto potrafi je szybciej i lepiej wykorzystać. W branży pożyczkowej przekłada się to na umiejętność zebrania jak największej ilości danych o potencjalnych kredytobiorcach i ich odpowiedniego wykorzystania.

Trudno byłoby znaleźć instytucję finansową, która udzielałaby pożyczek bez sprawdzania aktualnej sytuacji kredytowej wnioskodawcy i jego scoringu w BIK, czy weryfikacji innych jego zobowiązań finansowych w jednym z biur informacji gospodarczej. W tej branży jest to tzw. ‘must have’. Chcąc jednak wyprzedzić konkurencję, banki i firmy pożyczkowe wychodzą ponad to niezbędne minimum i szukają u dostawców rozwiązań, które pozwoliłyby na lepszą ocenę ryzyka kredytowego. Na polskim rynku istnieją firmy, które bazując na swoim doświadczeniu w branży pożyczkowej, świadczą usługi doradcze w tym zakresie oraz posiadają gotowe rozwiązania informatyczne do integracji z takimi źródłami informacji. Takie systemy nazywane są konektorami.

Czym są konektory i do czego służą? O tym można przeczytać w artykule Mateusza Masłowskiego, analityka VSoft, który ukazał się w grudniowym wydaniu Miesięcznika Finansowego BANK. Zachęcamy do lektury.

Cały artykuł dostępny tutaj.